СтароверовкА=StaroverovkA Воскресенье
18.11.2018
02:46
Приветствую Вас Гость | RSS Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта

Категории каталога
Что пишет пресса [49]
Что пишет пресса о Староверовском районе

Мини-чат

Наш опрос
Какой раздел сайта Вас заинтересовал?
Всего ответов: 249

Главная » Статьи » Очерки из прессы » Что пишет пресса

Медицина – зона кардинальних змін
 Охорона здоров’я та соціальний захист — питання, які так чи інакше стосуються кожного мешканця як нашого регіону, так і країни взагалі.

 В 2010 році в Харківській області в цих сферах відбулися позитивні зрушення. Особливу увагу обласна влада приділяла питанню медицини: зміцнювалася матеріально-технічна база закладів, було розпочато створення системи єдиного медичного простору, що зробить якісне обслуговування доступним для мешканців навіть найменших населених пунктів області. Про перспективи подальшого розвитку медичної та соціальної сфер Харківщини під час «прямої лінії» з читачами «Слобідського краю» розповіла голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства та соціального захисту населення Харківської обласної ради Вікторія Казакова.

 На найважливіші програми бюджетних коштів вистачить
Кор.: – Вікторія Сергіївно, губернатор Михайло Добкін неодноразово підкреслював, що 2011 рік буде для Харківської області ще більш фінансово напруженим, ніж попередній. Чи не постраждають від цього соціальна і медична сфери? Чи в достатніх об'ємах заплановано фінансування галузевих програм?
 – В 2011 році на фінансування соціальних програм планується виділити значно більше коштів, ніж у минулому році. Втім, варто зазначити, що програма – це, так би мовити, перспектива, і в решті фінансується вона, виходячи з можливостей обласного бюджету. Так, на IV сесії обласної ради VI скликання, що відбулася 17 лютого, було прийнято комплексні програми «Здоров'я Слобожанщини» та Програму соціального захисту населення. На сьогоднішній день програма «Здоров'я Слобожанщини» передбачає фінансування у розмірі 47 млн 309 тис. грн. У 2010 році на цю програму було виділено 33 млн 758 тис. грн. Помітно збільшено і фінансування програми соціального захисту. Наприклад, якщо у 2010 році  фінансову підтримку на статутну діяльність з обласного бюджету отримали 20 громадських організацій (в цілому 1 млн грн), то в цьому році допомогу отримають 22 організації. На це в програмі передбачено 1 млн 952 тис. грн. Матеріальна допомога окремим категоріям наших мешканців за кошти обласного бюджету запланована у сумі  понад 3 млн. грн.
Втім, треба визнати, що рік насправді буде фінансово складним. З передбачених для підтримки громадських організацій 1 млн 952 тис. на сьогоднішній день реально виділяється тільки 375 тисяч. Адже підтримувати організації насправді необхідно, і наша комісія вийшла з ініціативою розробити  спільно з обласною державною адміністрацією порядок фінансової підтримки громадських організацій: створюється спільна робоча група, яка визначить основні критерії діяльності громадських організацій та порядок іх фінансування на статутну діяльність з обласного бюджету.
Кор.: – Які програми обласного значення знаходяться на контролі профільної комісії, яку Ви очолюєте?
– Комісія з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства та соціального захисту населення опікується такими комплексними  програмами соціального напрямку, як програму «Здоров'я Слобожанщини», яка містить   низку підпрограм, які стосуються материнства і дитинства., Програмі соціального захисту населення, зайнятості населення. За результатами виконання програм депутатський корпус заслуховуємо звіт представників облдержадміністрації про  їх виконання . Також в процесі виконання програм  заслуховується  інформація по найактуальніших питаннях. Наприклад, зараз постає питання про забезпечення населення області життєво необхідними вакцинами., надходження яких в регіон складає від 15 % до 70 % від річного замовлення.. Ми не можемо залишатися осторонь цієї проблеми, і спільно з обласною державною адміністрацією визначили алгоритм дій та певні терміни по забезпеченню належної імунопрофілактики населення.

До реформ слід підходити обережно
 — Вельмишановна Вікторіє Сергіївно, вас турбує Василь Васильович Некозаков з Нововодолазького району. Мешканці населених пунктів Комінтернівське, Липивки, Винники, Стоничне, Дігтярка, Ляхівка, Гаврилівка, Білоусівка, Дерегівка, Лихово, Палатки іменем Господа Бога благають Вас накласти мораторій на знищення колись знаменитої, але й зараз життєво необхідної Комінтернівської дільничої лікарні Нововодолазького району, яка, до речі, є єдиною на території 4 районів Харківщини, що розташована поряд з такою інтенсивною автомагістраллю, як Москва-Сімферополь. Cьогодні вже знищено статус дільничої лікарні, до неможливості усічено послуги швидкої допомоги, вже з 1 квітня збираються скоротити на половину кількість ліжок у денному стаціонарі, а заодно – і робочі місця.
– Василь Васильович, з приводу цього питання я обов’язково звернуся до голови Нововодолазької райдержадміністрації Світлани Олександрівни Ротач. Вона є членом постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства та соціального захисту населення обласної ради. Також я обов’язково донесу думку мешканців району заступнику губернатора з соціальних питань Ігорю Шурмі.
Я особисто до питання «оптимізації мережі» ставлюся дуже обережно. Тому, що мені, як депутату, висловлюється багато скарг і нарікань саме з боку сільських жителів з приводу того, що порушуються їх права на якісну медичну допомогу.
На сьогодні в галузі охорони здоров'я в Україні триває перманентне реформування. Міністерство охорони здоров’я вже відмовилося від реформ на рівні всієї України, і зараз експеримент з оптимізації мережі медичних закладів проводять у «пілотних» регіонах: Вінницькій, Донецькій та Дніпропетровській областях. Цим питання особисто опікується Міністр з охорони здоров’я Ілля Ємець. Він зазначив, що не можна огульно закривати установи та звільняти людей. Приймати рішення необхідно з урахуванням особливостей функціонування кожного медзакладу та беручи до уваги реальні потреби населення і місцеві особливості. Оптимізація не буде  зводитися до скорочення мережі, вона має на меті поетапну реорганізацію. А після відповідних структурних змін і диференціації відбудеться переоснащення всіх медичних закладів.
– Вікторіє Сергіївно, до вас звертався Бородін Микола Степанович, житель пгт Нова Водолага. Минулого року колодязь в моєму дворі, а також громадські колодязі залізничого вокзалу, на вул. Лисенка, вул. Прорізній, вул. 17 партз'їзду та іншіх було засмічено. Я звертався до прокуратури, до райвідділу міліції, в райдержадміністрацію, а також відсилав лист на ім’я голови Харківської облради Сергія Чернова. Але розслідуванням цього випадку ніхто не займається.
 – Я обов’язково уточню інформацію про ваше звернення на ім’я Сергія Чернова, звернуся до органів місцевої адміністрації і з'ясую все, що стосується цього питання, і обов'язково вас поінформую про результати.
 – Дякую!

Зберегти життя матері та дитини
Кор.: – У лютому сесія обласної ради прийняла рішення про створення у Харкові обласного перинатального центру. Недавно на базі обласної дитячої клінічної лікарні відкрилося відділення реанімації для новонароджених. Чи планується створення подібних центрів в районах області?
 – Сьогодні збереження життя матерів  і новонароджених – питання актуальне і важливе в масштабах всієї країни. В Харківської області в 2010 році  материнська смертність склала 15,1 на 100 тисяч народжених. У 2009 році цей показних становив 3,67 на 100 тис. Тобто за рік він зріс практично в п'ять разів. Крім того, впродовж останніх 10 років в регіоні значно зросла кількість вагітних та породіль, які мають важку соматичну та акушерську патологію і потребують надання медичної допомоги в спеціальних закладах. Тому питання створення перинатальних центрів сьогодні дуже актуальне. За даними Міністерства охорони здоров'я, перинатальні центри будуть створені в Кіровоградській, Донецькій, Житомирській, Тернопільській, Харківській областях та АР Крим. Більш того, в Україні планується створення єдиної установи матері та дитини, в якій будуть сконцентровані новітні технології діагностики і лікування — це буде університетська клініка на базі «Охматдету» в Києві.
Що ж стосується нашого обласного перинатального центру на базі колишнього спеціалізованого пологового будинку №5 м. Харкова, в цьому році заплановано виділити з обласного бюджету 3 млн 200 тис. грн. на виготовлення проектно-кошторисну документацію для капітального ремонту і модернізації його акушерсько-гінекологічного корпусу.
Щодо створення подібних центрів в районах – це перспектива, та на жаль, не дуже близька.  Актуальнішою в області продовжує залишатися проблема  з оснащенням дитячими реанімобілями. На базі обласної дитячої клінічної лікарні №1 працює тільки один реанімобіль, який обслуговує практично всі райони області. Він працює з колосальним навантаженням, і якість своєчасного обслуговування хворих цілком залежить від технічного стану цього єдиного спеціалізованого автотранспортного засобу. Найближчим часом необхідно вирішити проблему придбання ще один реанімобіль, і, з для доставкою дітей з області до спеціалізованого закладу в Харкові.  Служба охорони материнства та дитинства –  найпріоритетніший напрямок діяльності і знаходиться у нас на особливому контролі.

Матеріально-технічна база медзакладів потребує оновлення
 – Мене звуть Ірина Вікторівна, я звертаюся до вас від усіх жителів Валківського району. На минулому тижні мені довелося викликати «швидку». Я не знаю, чи можна назвати машину, що приїхала, «швидкою допомогою»! Це щось жахливе: двері не закриваються до кінця, по дорозі відкриваються навстіж. Усі жителі району просто обурені! Я благаю про допомогу!
–    Сьогодні у Валківському районі, як у притрассовому , створюється міжрайонний медичний центр. Також  в рамках комплексної програми «Здоровя Слобожанщини» за кошти обласного бюджету заплановано  оновити матеріально-технічну базу ще 7 притрасових лікарень. Це супроводжується серйозним матеріально-технічним оснащенням ЦРЛ. Зокрема, в  Валківській центральній районній лікарні в 2011 році буде відремонтовано та оснащено операційний блок. У мене є інформація про те, що місцевою владою вживаються необхідні заходи по оновленню  автопарку  швидкої допомоги. Я обов'язково її уточню і в головного лікаря центральної районної лікарні , і в уповноважених осіб місцевої влади. Безперечно, що  стан автопарку швидких допомог притрасових лікарень повинен відповідти нормами, передбаченим програмою підготовки до Євро-2012.
Взагалі ж служба швидкої допомоги в Харківській області потребує серьойозних капіталовкладень Поступово ми вирішуємо цю проблему. В 2010 році з обласного бюджету було виділено 1,8 млн грн для створення джі-пі-ес системи навігаційного контролю і зв'язку для служб швидкій медичній допомозі. В 2011 році також передбачено 1,5 млн. на впровадження системи навігаційного контролю та зв’язку для всієї служби швидкої медичної допомоги.
Торкаючись питання якісного медичного обслуговування мешканців районів області слід наголосити на необхідності вирішення ряду таких питань функціонування районних лікарень, як  забезпечення  належної системи електропостачання для ЦРЛ, де є понад 100 ліжок. Це дуже серйозні капіталовкладення. Місцеві бюджети в повному обсязі  не спроможні його вирішити, тому ми маємо знаходити спільні рішення цієї проблеми.
Ще одне актуальне питання для районних лікарень – це системи кисневого забезпечення. Вирішення цього питання також має стати для нас першочерговим.
Кор.: – Жителі Дергачів неодноразово зверталися до редакції з вже наболілим питанням – чи буде добудовано нову поліклініку в місті? Чи заплановано на цей рік будівництво ще якихось медичних об'єктів в області?
 – В Програмі економічного і соціального розвитку Харківської області на 2011 рік на будівництво поліклініку в Дергачах передбачено 53 млн. грн.
Крім того, фінансовою підтримкою буде охоплений ще ряд районів. Зокрема, заплановано забезпечити резервне джерело енергозабезпечення у Борівській ЦРЛ, облаштувати резервний ввід з установкою трансформаторної підстанції в Близнюківській ЦРЛ, капітально відремонтувати дитяче та пологове відділення Нововодолазької ЦРЛ. Також передбачено виготовлення  проектно-кошторисної документації на будівництво амбулаторії в селі Ватутіне Нововодолазького району. Всього на капітальні вкладення на об’єкти охорони здоров’я передбачено 73 млн. 773 тис. грн.
Кор.: – Минулого року на «прямій лінії» в «СК» ви розповідали про те, яка ситуація склалася в області із забезпеченням інсуліном хворих цукровим діабетом. Чи вдалося виправити ситуацію?
 –На сьогоднішній день на диспансерному обліку в Харківській області знаходиться 5 796 осіб, що потребують інсуліну, з них 68 % використовують інсуліни вітчизняного виробництва. Дійсно, в попередні роки було багато нарікань з боку хворих щодо забезпечення цими життєво необхідними. З  метою упорядкування ситуації в питаннях забезпечення інсулінозалежних хворих депутатський корпус У скликання навіть  приймав окреме рішення.  На сьогоднішній день створений відповідний реєстр хворих, затверджені Сесією  обласної ради перелік життєво необхідних ліків та сума коштів з обласного бюджету на їх  закупку  - 15 млн 285 тис. грн.

Законодавчі ініціативи – від активних громадян
 – Вікторіє Сергіївно, я телефоную з Нової Водолаги, звуть мене Катерина Федорівна. Я пенсіонерка, 1950 року народження. У мене до вас питання щодо оформлення субсидії. Попередні два опалювальні сезони я користувалася субсидією. Але оформлюючи документи, не вказувала те, що мала автомобіль, який продала 10 років тому (не думала, що це має значення, оскільки було це дуже давно). Але перевірка КРУ з’ясувала цей факт, і мені довелося повернути в бюджет 6228 грн. І тепер я боюся оформлювати субсидію, щоб не потрапити ще в якусь пастку. Я не хочу скаржитися, але хочу, щоб ви якось допомогли таким, як я, не попадати в законодавчі пастки.
 – Катерино Федорівно, я обов’язково зв’яжуся з керівником  районної служби і з’ясую стан справ по Вашому питанню. Сьогодні закони залежать від Верховної Ради. Від того, наскільки наші законодавці спроможні повернуться обличчям до насущних проблем людей. Я впевнена, що  система соціального захисту обов’язково буде  удосконалюватися і наближатися до реалій сьогодення саме пересічного українця. Від громадської позиції наших людей, їх ініціативності дуже багато залежить, і ми, як представники територіальних громад, повинні зробити все, щоб думку наших виборців почули і законодавці на центральному рівні.
Хочу зазначити, що у нас активно працює Українська   Асоціація місцевих та регіональних рад, яку очолює голова Харківської облради Сергій Чернов. І я вважаю, що всі питання, які набувають громадського резонансу та в вирішенні яких заінтересоване наше населення,  мають бути вирішені  за участю органів місцевого самоврядування.
– Вікторіє Сергіївно! Вас турбує Віталій Володимирович Муркін з Харкова. В мене питання з приводу стану дороги по вулиці Ревкомівській. Коли там наведуть порядок?
–    Ситуація по облаштуванню стану доріг відноситься до компетенції харківської міської  ради і  знаходиться під її контролем.. Але як жителька міста Харкова, я турбуюся  питанням благоустрою нашого міста. Наскільки мені відомо, заплановане  належне облаштування територій, упорядкування доріг 421 мікрорайона. Оскільки ви  звернулися до мене з цим питанням, я обов’язково, як  депутат обласної ради, зроблю все можливе в рамках своїх депутатських повноважень.

Питання соціального захисту – під контролем
Кор.: – Вікторія Сергіївна, минулий рік в Україні був роком ветеранів. У Харківської області ветерани отримували матеріальну допомогу, більше 3 тисяч осіб отримали путівки до оздоровчих установ. Чи не забудуть про ветеранів цього року?
 – В 2010 році з нагоді 65-ої річниці Перемоги, більше 5 тисяч учасників Великої Вітчизняної війни отримали матеріальну допомогу у розмірі 500 грн. на загальну суму 2,7 млн грн. В цьому році турбота про ветеранів залишається пріоритетом для обласної влади. До Дня Перемоги наші ветерани також отримають допомогу в цілому на 2 млн 690 тис. Крім того, заплановано низку заходів на вшанування знаменних дат: святкування Дня Перемоги, Дня людей похилого віку, Дня ветерана тощо.
Кор.: – Серйозною соціальною проблемою нашого регіону є заборгованість по заробітній платі. На початок 2011 року вона склала майже 128 млн грн. Крім того, по рівню оплати праці наша область в 2010 році зайняла лише 10-е місце в Україні. Чи бачить обласна влада шляхи поліпшення ситуації в цій сфері?
 – Станом на лютий зростання заборгованості складає 18,1 %. Обласна влада веде системну роботу по поліпшенню ситуації - з питань погашення заборгованості із заробітної плати  управліннями праці та соціального захисту населення районних державних адміністрацій, адміністрацій районів Харківської міської ради, міських рад обласного значення проведено 473 засідання комісії зі своєчасної виплати заробітної плати, податків, зборів, інших соціальних виплат, на яких було заслухано звіти 1364 керівників підприємств-боржників. Проведено перевірки на 532 підприємствах. В органи прокуратури направлено матеріали про порушення законодавства про працю на 570 керівників, порушено 19 кримінальних справ. З метою покращення ситуації з виплаті заробітної плати в області розроблено заходи. Заборгованості по заробітній платі мають бути ліквідовані до 1 квітня 2011 року.


Источник: http://www.slk.kh.ua/view_post.php?id=6485
Категория: Что пишет пресса | Добавил: Admin (09.04.2011) | Автор: Тетяна ОГОРОДНЯ
Просмотров: 869 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Логин:
Пароль:

Поиск

Друзья сайта
  Помните нас!Неизвестные герои
  проект систематизации учетных данных и документов о погибших воинах во Второй Мировой войне и последующих конфликтах.ПОБЕДИТЕЛИ — Солдаты Великой Войны
  Подвиг НародаПобеда 1945
  СОЛДАТ.РУУкраинская линия
  Памяти героев І Мировой войныПервая мировая война, 1914–1918гг.
  Неофициальный сайт Краснограда
  Новая ВодолагаВолчанск (Украина)
  Жертвы политического террора в СССРПамять народа

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


© 2007 - 2018 "Staroverovka"