СтароверовкА=StaroverovkA Среда
25.12.2024
05:03
Приветствую Вас Гость | RSS Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта

Категории каталога
Что пишет пресса [49]
Что пишет пресса о Староверовском районе

Мини-чат

Наш опрос
Какой раздел сайта Вас заинтересовал?
Всего ответов: 265

Главная » Статьи » Очерки из прессы » Что пишет пресса

Внесками в Пенсійний фонд можна збільшити стаж

Заробітчани доручають родичам отримувати пенсії

          Працівники, які отримують зарплату в ”конверті”, теж можуть забезпечити собі пенсію за віком, переконує керівник головного управління Пенсійного фонду в Черкаській області Володимир Багрійчук, 58 років. Для цього треба оформити рахунок і сплачувати пенсійні внески.

— Із 2004 року це може робити кожен громадянин віком від 16 років або замість нього — родичі, — каже Багрійчук. — Вносити треба 33,2 проценти від мінімальної зарплати, тобто 153 гривні. Не більше й не менше.

Багато людей нині працевлаштовуються без офіційного оформлення, пояснює Багрійчук. Тоді такий термін не входить у загальний трудовий стаж. Однак за ці роки можна зробити внески в Пенсійний фонд самостійно, починаючи з 1 січня 2004 року. Це особливо вигідно тим, кому для виходу на пенсію не вистачає року-двох стажу.

— Багато людей оформилися приватними підприємцями, сплачують єдиний податок — 200 гривень, — веде далі Багрійчук. — Щоб не залишитися без фінансового забезпечення на старість, вони теж можуть вносити оплату у фонд. Ці роки так само зараховуватимуть у їхній стаж.

Оформитися можна в райсоцзабезі за місцем  реєстраціі. Треба написати заяву й підписати договір терміном не менш як рік. Його можна продовжити. Заявникові відкривають особовий рахунок.

Пенсіонерові, який їде за кордон на постійне проживання й уже оформив документи на виїзд, пенсію виплатять одразу за півроку. У тому самому розмірі, як і в Україні. Для нарахування теж треба написати заяву до райсоцзабезу і здати пенсійне посвідчення.

Щомісяця треба платити 153 гривні

— Люди, які виїздять до Польщі, країн Балтії та СНД, можуть отримувати пенсію там. Україна уклала з цими державами угоди, — говорить Багрійчук. — Заробітчанин може оформити на іншу особу доручення на отримання пенсії. Щороку доручення треба поновлювати особисто, в Україні.

Пенсію зручно одержувати на банківську платіжну картку. За словами керівника управління Пенсійного фонду, на Черкащині так роблять понад 40% осіб. Гроші з картки можна зняти в банкоматі в будь-якому місті. На залишок нараховують до 5–16% річних.


Хто отримує найвищі виплати за віком
Пенсії понад 10 тис. грн отримують менш як 1 тис. осіб. Більшість із них — народні депутати, повідомили в Пенсійному фонді України. Зокрема, найвищі пенсії отримують:

колишні судді Верховного суду України — до 40 тис. грн

керівний склад Генпрокуратури — до 20 тис. грн

депутати Верховної Ради України — 16–20 тис. грн

колишні міністри — 12–16 тис. грн

колишні полковники МВС — 4 тис. грн

Оприлюднювати вичерпні дані про пенсії колишніх високопосадовців не дозволяють закони ”Про статус суддів”, ”Про прокуратуру” та ”Про державну службу”.

Категория: Что пишет пресса | Добавил: Posylaev (23.11.2007) | Автор: №493 (15.11.2007) - ГРОШІ
Просмотров: 1009 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа

Поиск

Друзья сайта
    Помните нас!Неизвестные герои
    проект систематизации учетных данных и документов о погибших воинах во Второй Мировой войне и последующих конфликтах.ПОБЕДИТЕЛИ — Солдаты Великой Войны
    Подвиг НародаПобеда 1945
    СОЛДАТ.РУУкраинская линия
    Памяти героев І Мировой войныПервая мировая война, 1914–1918гг.
    Неофициальный сайт Краснограда
    Новая ВодолагаВолчанск (Украина)
    Жертвы политического террора в СССРПамять народа

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


© 2007 - 2024 "Staroverovka"