Коментар голови Харківської обласної ради Васілія Салигіна по завершенні робочої поїздки до Нововодолазького району, 21.03.2008 - Що ви побачили сьогодні під час робочої поїздки, що вам сподобалося і які є недоліки?
Мені сподобався і вразив підхід керівництва району до своєї справи. Це керівники, перш за все, з державним підходом, зі ставленням людяності, душі та серця. Тому не дивно, що у закладах, які я сьогодні відвідав – лікарня, ліцей –лікарями та вчителями працюють такі ж відповідальні, закохані у свою справу люди. Відвідуючи аграрний коледж - цей чудовий учбовий заклад, який готує людей до роботи у сільському господарстві, - я побачив по обличчях учнів, що ніхто не примушував сюди йти. Це люди, які люблять землю. Це люди, які люблять тварин. Це люди, які будуть годувати нашу країну. Це майбутнє. - Як виникла проблема, яку сьогодні озвучив директор коледжу, що їм не дають дотацію на землю?
Можливо, це чиєсь недоопрацювання, залишилось поза увагою. Хтось, може, вважає, що це питання другого значення. Тому це потрібно виправляти. Я в розмові з директором сказав, що потрібно зібрати робочу нараду, де були б присутні колеги, в яких такі ж самі проблеми, щоб на цій зустрічі була присутня заступник голови обласної ради Марина Вишневська, голова постійної комісії з питань бюджету Любов Чуб та голова комісії з аграрних питань Олег Супрун. Якщо вдасться обговорити ці питання на засіданнях постійних комісій обласної ради, то я думаю, що 17 квітня (це попередня дата, ще розпорядження не підписано), коли буде пленарне засідання, буде прийнята відповідна програма. Програма – це ще не значить гроші, але перші кроки в цьому напрямку ми вже будемо робити. А коли приймемо програму, то обов’язково звернемося до Уряду, законодавців, щоб вирівняти цей дисбаланс. Нещодавно ми з вами відвідували Богодухівський район, але ми не знаємо скільки в інтернатів землі, що там сіють, чи отримують вони дотацію на те, що сіють зерно. Але це тільки одне питання. В даному випадку було порушено питання про компенсацію чи допомогу при вирощенні зернових культур. Наприклад, ми знаємо, що в нас сьогодні прийнята обласна програма, за якою виробник дотується за кожний літр зданого молока.
Я бачу, що тут відбувається якісна підготовка кадрів. Але сьогодні цього замало. Сьогодні потрібні також сучасні засоби навчання. Ми знаємо, що всі комбайни, які виробляються в Україні, не відповідають тим потребам, яких від них очікують селяни. Для порівняння, іноземні комбайни забезпечують збирання врожаю, зменшуючи втрати при цьому на 30%. - На сесії обласної ради говорилось, що постановою Кабінету Міністрів змушують страхувати посіви. Так видалось у нас в країні, що навіть все прогресивне ми інколи також критикуємо. Ми ще не готові його повністю зрозуміти. І коли фермеру кажуть, що потрібно зерно застрахувати для того, щоб отримати дотації, на мій погляд, це вірно. Це для самого фермера потрібно. Справа в іншому – на яких умовах фермера зобов’язують застрахувати, чи не нав’язується це монопольно, чи не працюють при цьому корупційні схеми. Ви розумієте, щоб був вільний вибір страхових компаній. А я би порадив фермеру, може, на 10 соток менше засіяти, але застрахуватись.
сайт Харьковского областного совета http://www.oblrada.kharkov.ua/rus/news/?id=1521
Источник: http://www.oblrada.kharkov.ua/rus/news/?id=1521 |